27 marca 2017

Weekend w Krokowej dla dwojga

W internecie pełno jest ofert romantycznych wyjazdów dla dwojga, stanowiących doskonałą okazję do uczczenia swojej rocznicy lub nawet pomysłowych oświadczyn. Tym, co łączy te wszystkie oferty, jest jednak brak oryginalności – weekend w górach, nad morzem albo na Mazurach z pewnością jest ciekawy, ale mało oryginalny i dość wyświechtany. Dlatego biura podróży oraz indywidualnie sami turyści szukają alternatywy dla takich wyjazdów. Miejsc, w których nigdy nie byli, które nie są masowo oblegane i gdzie można spędzić przyjemny weekend w romantycznej atmosferze absolutnej prywatności.

Zatem… Krokowa

Miejsc takich jak kaszubska Krokowa, która znana jest… no właśnie – nie jest znana praktycznie wcale, a jej turystyczny charakter dostrzegają przede wszystkim regionalni goście i turyści. Mimo to przyjeżdżający tu goście zawsze zachwalają sobie klimat tego miejsca, dostrzegając w jego cichej i spokojnej atmosferze zdecydowany plus a nie minus. Dla zakochanych i zaręczonych par, dla małżeństw lub po prostu dla dwojga ludzi, którzy chcą spędzić razem kilka dni, noclegi w Krokowej będą ku temu doskonałą okazją. Do dyspozycji gości oddano specjalnie przebudowany i dostosowany do wymogów turystycznych zameczek rodziny von Krockow, który od czasów II wojny światowej wszedł we własność państwową. Obecnie mieszczą się w nim nie tylko apartamenty i pokoje (z własną łazienką, wyposażone w telewizję, telefon, minibarek, dostęp do internetu oraz w niektórych przypadkach małe balkony), ale także muzeum rodzinne i regionalne. Dzięki sporej przestrzeni zameczku i podzamcza, gdzie również mieści się baza noclegowa, turyści mają zapewniony komfortowy, spokojny i przede wszystkim prywatny wypoczynek. Na specjalne życzenie mogą również zamówić śniadania i obiady serwowane bezpośrednio do swojego pokoju.

A gdy się nam znudzi…

Dodatkowo taki romantyczny wyjazd można bardzo łatwo połączyć z innymi, ciekawymi atrakcjami. Przykładowo można wybrać się na romantyczny spacer nad Bałtyk, np. do Karwi. W bezpośrednim sąsiedztwie Krokowej znajduje się spore Jezioro Żarnowieckie, nad którym można spędzić nawet i cały dzień, korzystając z uroków słonecznej i wodnej kąpieli. Można również skorzystać z wielokilometrowych tras rowerowych i pieszych, wybierając się na dłuższy spacer lub przejażdżkę i spędzić czas we dwoje na fizycznej aktywności. Alternatywą jest także wejście na niewielką Żarnowiecką Górę, która stanowi najwyższe wzniesienie w okolicy.

Róża Bez kategorii

2 thoughts on “Weekend w Krokowej dla dwojga”

  1. smith

    Pierwsze słyszę o tej miejscowości, ale bardzo mi się spodobał jej romantyczny charakter i chyba się zdecyduję na nocleg w Krokowej z moją dziewczyną

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>