28 stycznia 2017

Wakacje nad Zatoką Grzybowską

Powszechnie uważa się, że Bałtyk jest zimnym morzem, a kapryśna pogoda nie rokuje dobrego wypoczynku. Oczywiście, aura to kwestia, na która ciężko mieć jakikolwiek wpływ. Co roku w czasie sezonu wakacyjnego zdarzają się okresy, w których wypoczywający nad Bałtykiem cieszą się rewelacyjną pogodą, ale i chwile, w których o plażowaniu nie ma mowy. Jeśli chodzi natomiast o nasze morze, to mimo, że nie są to warunki śródziemnomorskie, można znaleźć miejsca, w których woda jest o wiele cieplejsza niż w innych miejscach.
Jednym z miejsc, w których możemy liczyć na ciepłą wodę w Morzu Bałtyckim jest plaża w Grzybowie.

To niewielka wieś, położona około 6 km od Kołobrzegu, na Wybrzeżu Trzebiatowskim w województwie zachodniopomorskim. To, co wyróżnia Grzybowo spośród innych miejscowości wypoczynkowych, nawet tych położonych po sąsiedzku, to fakt, że tamtejsza plaża to cześć tzw. Zatoki Grzybowskiej. Ma ona długość około 7 km i wcina się w ląd na głębokość około 800 metrów. Dzięki temu woda w akwenie jest zawsze o kilka stopni wyższa niż na przykład w oddalonym o kilka kilometrów Kołobrzegu czy Mrzeżynie. Drugą istotną zaletą, którą docenią rodzice, jest fakt, że fale są tu również o wiele niższe niż na innych bałtyckich plażach. Jeśli dodamy do tego fakt, że Grzybowo jest niewielką miejscowością, nie tak popularna jak inne nadmorskie kurorty, co przekłada się na mniejszy tłok na plażach, to otrzymamy idealne miejsc na wypoczynek dla rodzin. Tu również trzeba dodać, że woda Zatoki Grzybowskiej jest bardzo czysta, bowiem spełnia europejskie normy jakości. Szerokie i piaszczyste plaże na odcinku ponad 700 metrów to największa zaleta. W sezonie, od ostatnich dni czerwca do początków września nad bezpieczeństwem plażowiczów czuwają ratownicy. Co 100 metrów można zobaczyć tu wierzę ratowników WOPRu.

Co ważne dla turystów, we wsi znajduje się szeroka baza noclegowa. Z roku na rok wieś podnosi poziom swoich usług, dzięki czemu letnicy mogą liczyć na nowe i okazyjne noclegi. Grzybowo to nie tylko popularne w małych miejscowościach domki letniskowe, ale i pensjonaty i domy wczasowe. Każdy, kto przyjedzie nad Zatokę Grzybowską może liczyć na udany wypoczynek. W okolicy znajduje się wiele atrakcji, które mogą być uzupełnieniem wypoczynku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>