10 marca 2017

Trzy oblicza Kościeliska

Osoby decydujące się na spędzenie swojego urlopu w Kościelisku (dobierz noclegi =>> za pomocą Meteora) to przede wszystkim miłośnicy pieszych wędrówek górskimi szlakami, jakich wiele znajduje się w polskiej części Tatr (opis =>> Wikipedia). Bogata oferta turystyczna Kościeliska i jego okolic sprawia, że możliwe jest również inne, urozmaicone, spędzenie wolnego czasu. Jakie możliwości wśród wielu atrakcji turystycznych Kościeliska są najbardziej godne polecenia?

Forma bardziej aktywnego wypoczynku to ta cecha urlopu spędzanego w górach, która często ma decydujące znaczenie przy podejmowaniu ostatecznej decyzji o wyborze miejsca. Pod tym względem nie trzeba jednak ograniczać się jedynie to chodzenia po skądinąd pięknych, górskich szlakach. Polecamy trzy alternatywy, które również oferują aktywny wypoczynek, niosący relaks dla ciała i ducha (zapraszamy również do zapoznania się z artykułem =>> Świeradów Zdrój miejscem na wakacje i ferie).

1. Trasa rowerowa, prowadząca od Kościeliska do Doliny Chochołowskiej, słynącej z pięknego widoku na otaczające ją szczyty to jedna z najczęściej polecanych wypraw dla wszystkich miłośników spędzania wolnego czasu na dwóch kółkach. Warto przy tym pamiętać, że wbrew początkowej łatwości droga zaliczana jest do tych o średnim stopniu trudności, dlatego nie jest polecana na wycieczkę z małymi dziećmi.

2. Park Linowy, obecny w Kościelisku to również miejsce godne polecenia. Szczególną uwagę warto zwrócić przede wszystkim na fakt, że Złota Grań (bo taką nosi nazwę) zaliczany jest do jednych z najlepszych obiektów tego rodzaju w naszym kraju. Znajdujący się na szczycie Gubałówki park oferuje kilkanaście tras, o różnym stopniu trudności, więc każdy bez trudu może znaleźć coś odpowiadającego indywidualnym potrzebom i umiejętnościom. Niejako w gratisie dołączone są piękne krajobrazy, jakie można podziwiać w trakcie pobytu w tym malowniczo położonym obiekcie.

3. Jedną z nieoczywistych atrakcji turystycznych w Kościelisku jest położone w niedalekiej odległości kąpielisko Szymoszkowa. Poza typowym wyposażeniem w postaci zjeżdżalni i basenów miejsce to charakteryzuje się posiadaniem zmineralizowanej wody o charakterze leczniczym.

3 thoughts on “Trzy oblicza Kościeliska”

  1. Traszka

    chiacynta to zależy ile dzieci mają lat, ale jakieś spacery po dolinach i trochę w góry po łatwych szlakach, poza tym są jak wspomniał Grzesiek stadniny koni, można wypożyczyć rowery z fotelikami dla dzieci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>