1 stycznia 2017

Spokojna Brenna na urlop z dala od zgiełku

Brenna to niewielka miejscowość w pobliżu Beskidu Śląskiego (szczegóły – strona www), w południowej Polsce i świetne miejsce do podróży o każdej porze roku. Dlaczego? Nawet wtedy, gdy nie jesteśmy miłośnikami gór, zmieniająca się przyroda podczas cyklu pór roku na pewno wywrze na nas ogromne wrażenie. Brenna jest bardzo malowniczo położona w otoczeniu, w dolinie rzeki Brennicy. Znajdujące się w pobliżu widokowe szczyty, takie jak Horzelica, to świetny pomysł na wyprawę w wyższe partie gór. Trzeba przyznać, że widok ze szczytów naprawdę zapiera dech w piersiach.

Oczywiście wybór Brennej jako celu swojej podróży ma także inne zalety. Oprócz wyjątkowo urokliwego położenia w tej miejscowości możemy cieszyć się bardzo dużym spokojem i dość niewielkim ruchem nawet w trakcie sezonu turystycznego. Pomimo to w Brennej została doskonale przygotowana baza noclegowa, a pokoje zachęcają do wyboru tej miejscowości już nawet wtedy, gdy przeglądamy ofertę znajdujących się tam ośrodków wypoczynkowych. Chociaż nie powinno być problemu z rezerwacją miejsc noclegowych (Brenna – strona www), na pewno warto zarezerwować je z wyprzedzeniem, aby nasz urlop czy nawet kilkudniowy wyjazd był naprawdę idealnie przygotowany.

Brenna to bardzo spokojna miejscowość, idealna jako baza wypadowa w góry czy do pobliskich miejsc. Chociaż jest to niewielka wioska, to na pewno przyjeżdżając w to miejsce nie zaznamy nudy, bo przygotowanych jest tutaj dla turystów naprawdę wiele atrakcji. Warto na przykład wspomnieć o miejscowym Parku Turystyki i amfiteatrze. Organizowanych jest tam wiele festynów i wydarzeń kulturalnych, dzięki którym możemy naprawdę miło spędzić czas. Dodatkowo w regionie Brennej znajduje się także wiele ciekawych zabytków. W samej wiosce możemy zobaczyć na przykład zabytkowy kościół czy chatę z XVII wieku. W pobliskich miejscowościach, takich jak Górki Małe możemy na przykład nauczyć się wypiekania chleba starodawną metodą w zlokalizowanej tam Chacie Chlebowej. Tego typu atrakcji turystycznych w okolicach jest naprawdę mnóstwo. Zimą z kolei warto wybrać się w te okolice, aby pojeździć na nartach. Stoki czekają na narciarzy każdego roku, a Brenna wygląda zimą równie pięknie, jak w każdej innej porze roku. Jest to na pewno miejscowość godna polecenia na urlop czy wakacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>