13 lipca 2016

Rowy nad Jeziorem Gardno

Podróżni zmierzający ku wybrzeżom Rowów na pewno nie będą nudzili się, gdyż owe tereny kryją w sobie szereg atrakcji turystycznych. Na pewno głównym celem podróży jest Morze Bałtyckie, dlatego niezbędne będzie zabranie ze sobą strojów kąpielowych, a gdy mamy zamiar wybrać się z dziećmi nie omieszkajmy wziąć ze sobą kół ratunkowych, dmuchanych materaców, czy nawet pontonów, które są idealnym rozwiązaniem do opalania się przy brzegu plaży kołysząc się na morskich falach.

Dla osób pragnących odnaleźć chwilę wytchnienia na pewno nie zabraknie miejsca na szerokich i złocistych plażach kryjących w sobie wiele atrakcyjnych punktów, dzięki którym będziemy mogli oglądać morze. Przy wyborze bazy noclegowej w Rowach polecamy szukać miejsc (w internecie na ) znajdujących się w pobliżu Jeziora Gardno, które jest ogromnym zbiornikiem wodnym o wielkości 2469 ha.

Jezioro pomimo położenia blisko Bałtyku jest dość głębokie. Nawet osoby wysokie mogą stracić grunt pod nogami, ponieważ maksymalna głębokość jeziora wynosi ponad dwa metry. Samo jezioro z racji tego, że leży blisko Rowów znajduje się w Słowiańskim Parku Narodowym. Cechuje się oddzieleniem od Morza Bałtyckiego piaszczystą i uroczą plażą, co czyni z tego miejsca dodatkową atrakcję turystyczną.  Tym samym spędzając urlop w Rowach mamy dwie możliwości plażowania. 

Ciekawostką jest fakt, iż Jezioro Gardno łączy niewielka rzeka, która nosi nazwę Łupawa i jest doskonałym miejscem dla wczasowiczów chlubiących się w wędkowaniu, ponieważ możemy spotkać w tymże zbiorniku wodnym ogromną ilość różnorodnych gatunków ryb. Miejscowi rybacy szczycą się tym, że najczęściej spotykają na swoim haczyku od wędki płocie, okonki oraz pokaźne rozmiarowo węgorze. Bogata baza noclegowa w pobliżu jeziora sprawia, że rozwija się tutaj wędkarstwo, co mogą potwierdzić miejscowi, którzy często spotykają z wędkami wypoczywających turystów łowiących ryby.

Morze Bałtyckie jest idealnym miejscem do pływania i uprawiania różnego rodzaju sportów. Na jeziorze, przyjezdnym również nie są obce sporty wodne i z uśmiechem na twarzy osoby chlubiące się w windsurfingu, a także kitesurfingu, cieszą się możliwością uprawiania wodnego szaleństwa. Dużo gatunków ryb w jeziorze Gardno to nie koniec listy związanej z występowaniem zwierząt w tym miejscu. W tej okolicy można spotkać w założonym rezerwacie na leżącej w obrębie jeziora Wyspie Kamiennej wiele gatunków pięknych ptaków, które są pod ścisłą ochroną.

3 thoughts on “Rowy nad Jeziorem Gardno”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>