26 listopada 2016

Piękno nie wynika z wielkości… Gąski

Wybrzeże Morza Bałtyckiego kryje w sobie wiele uroku, wciąż nie odkrytego i czekającego na westchnienia turystów, którzy zazwyczaj na swój urlop wybierają większe miejscowości wypoczynkowe. Tymczasem małe, wręcz niewielkie wioski, a nawet osady nadmorskie mają swój specyficzny i unikatowy morski mikroklimat. Jedną z nich są Gąski. Już sama nazwa wioski wzbudza spore zaciekawienie i zainteresowanie. To licząca niespełna pięciuset stałych mieszkańców miejscowość położona w województwie zachodniopomorskim. Najbliższym dużym kurortem w pobliżu jest oddalone o niespełna dziesięć kilometrów Mielono, położone nad malowniczym Jeziorem Jamno. Warto wybrać się na małą wycieczkę wokół tego zbiornika wodnego, nie tylko ze względu na jego atrakcyjnie urozmaiconą linię brzegową, lecz także bogata łowiska wielu cenionych i pożądanych gatunków ryb. To zatem wymarzone miejsce dla wszystkich miłośników wędkarstwa, dla których spokojne wyczekiwanie na łonie natury jest największą atrakcją, a zarazem relaksem.

Ponadto Jezioro Jamno jest rajem dla wszystkich miłośników wodnego szaleństwa, począwszy od łodzi wiosłowych, a skończywszy na widowiskowym i efektownym windsurfingu, który wbrew pozorom nie jest aż tak trudny i wymagający, jak mogłoby się wydawać. Koniec patrzenia i podziwiania, czas spróbować swoich sił w tym sporcie! Gąski to także bogata baza noclegowa. Jej ogromną zaletą są niewygórowane ceny, które utrzymują się przez cały rok, nawet w szczytowych okresach sezonu. Podstawową formę nocowania stanowią pola namiotowe. To z pewnością najlepszy pomysł na nocleg, dla wszystkich tych, którzy pragną naprawdę spędzić urlop na łonie natury, pod gwiazdami. Jednym z lepszych tego typu obiektów jest nowo powstały park wakacyjny AQUARIUS, który poza polem namiotowym oferuje także nowoczesne i przestronne pokoje hotelowe wyposażone w łazienkę oraz telewizor. Pensjonat akceptuje pobyt z naszymi czworonożnymi przyjaciółmi. Na terenie obiektu często organizowane są spotykania karaoke, dyskoteki oraz zabawy taneczne w miejscowym barze. Gąski to piękne miejsce, które mają wiele do zaoferowania, mimo iż na mapie widnieją jako niewielka wioska, jednak w naszych sercach mogą zająć stanowisko, które będzie nam zawsze przypominać o słonecznych i orzeźwiających Gąskach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>