28 października 2016

Malownicza Karwia

Karwia to miejscowość, którą z każdym rokiem odwiedza coraz więcej osób – nie ma się co temu dziwić, bo oferuje ciszę i spokój, których dzisiaj w wielu gwarnych nadmorskich miejscowościach znaleźć nie można. Bardzo blisko stąd do wielu innych miejscowości, gdzie można znaleźć wiele atrakcji oraz ciekawe miejsca do zwiedzania. To, że do tego miejsca przyjeżdża coraz więcej osób powoduje, iż baza noclegowa prężnie się rozwija, miejscowość, która na co dzień nie liczy nawet 1000 osób, w sezonie obsługuje spokojnie ponad 40 tysięcy wczasowiczów przez czas jego trwania. Bez trudu można znaleźć propozycję noclegu, by wyszukać interesująco położonych kwater prywatnych.

Jak mowa o ciekawych miejscach, które czekają na przyjeżdżających do Karwi to morze i plaża z pewnością będą na pierwszym miejscu. Jak na niezbyt dużą osadę, wioska może pochwalić się niezwykłą plażą – posiadającą aż 3 kilometry. Każdy znajdzie miejsce do opalania, kąpieli w morzu czy też uprawiania sportów wodnych. Na miejscu bez trudu można znaleźć także wypożyczalnię sprzętu – jeżeli ktoś nie zabrał własnego z domu. Nie tylko piasek stanowi miejsce, które warto odwiedzić będąc na urlopie w Karwi. Nadmorski Park Krajobrazowy, który obejmuje swym zasięgiem także tereny leżące blisko miejscowości to idealne miejsce do spacerów i podziwiania pięknej przyrody. Aby ułatwić miłe spędzanie czasu, w okolicy znajduje się bardzo wiele szlaków turystycznych – pieszych, jak i rowerowych. Dzięki nim, każdy bez problemu wybierze odpowiedni dla siebie. Jednym z ciekawszych miejsc, jakie z pewnością warto odwiedzić jest rezerwat Bielawskie Błota, w którym można podziwiać unikalną roślinność. Osoby dla których urlop oznacza aktywny wypoczynek – na pewno szybko znajdą odpowiednie dla siebie zajęcie. Na uwagę zasługują specjalnie zaprojektowane i wytyczone ścieżki – dla biegaczy, jak również dla osób uprawiających nordic walking. Można dobrać trasy o różnej długości, dopasowane do swoich możliwości fizycznych. Karwia leży niezwykle blisko Władysławowa, w zasadzie uznawana jest, jako jej część – powoduje to, iż bez problemu można korzystać z atrakcji dostępnych jednym z bardziej znanych nadmorskich miast.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>