21 grudnia 2016

Kurort w Darłowie zachęca urlopowiczów

Planowanie wypoczynku to spora sztuka, która wymaga przemyśleń i podejmowania trafnych decyzji. Sztuka ta jest dość trudna w wyborze, gdyż w XXI wieku świat stoi otworem przed człowiekiem i ma on poważny dylemat: gdzie powinien spędzić wakacje? Błędem może być uleganie dość agresywnym kampaniom reklamowym, które wskazują zagraniczne kurorty zagraniczne jako te, w których nie może nas zabraknąć. Wybór kierunku wakacji na podstawie ceny też nie jest najlepszym rozwiązaniem, chociaż trzeba przyznać, że lepszy wybór wypoczynku na podstawie niskiej ceny niż wakacyjne wylegiwanie się na kanapie przed telewizorem we własnym domu.

Co ma wpływ na jakość wypoczynku? Przede wszystkim uczciwa odpowiedź na pytanie czego człowiek spodziewa się po wyjeździe na urlop. Jeśli w głębi duszy pragnie nurkowania na rafach koralowych to nie powinien nastawiać się na wyjazd krajowy. Jeśli jednak ceni uroki Polski, cieszy się z w miarę krótkiej trasy przejazdu do punktu docelowego i raduje go samodzielność organizacji swojego letniego wypoczynku – to jak najbardziej odpowiednie dla niego będą wakacje w Darłowie.

Oferta obiektów wypoczynkowych w Darłowie w niczym nie ustępuje modnym zagranicznym kurortom, a poza tym nie koncentruje się wyłącznie na nadmorskiej plaży i aktywności w postaci gry w piłkę czy pływaniu w Bałtyku. Darłowo to zabytkowa perła. Miasto jest zjawiskowe nie tylko z uwagi na jego współczesny wygląd, ale i bogatą historię – nie bez powodu zwie się Królewskim Miastem Darłowo. Sama nazwa może wskazywać na łowiska bogate w ryby, co sprawdza się po dzień dzisiejszy.

Początki grodu liczy się najprawdopodobniej od XI wieku – ale dopiero przełom wieku XIV i XV to jego rozwój obfitujący w perły architektury takie jak Zamek Książąt Pomorskich, kościół św. Gertrudy czy kościół św. Jerzego – uznawane są one za gotyckie unikaty. W zabytkach tego miasta można zatracić się bardziej niż w atrakcjach na plaży, dlatego też Darłowo jest idealnym miejscem dla ludzi ciekawych historii i kultury. Trzeba przyznać, że pobyt w Królewskim Mieście może być ekscytujący – pobudza wyobraźnię i wprawia w ruch poszukiwaczy skarbów książąt pomorskich, w szczególności z dynastii Gryfitów. Według niektórych sprawa jest nadal otwarta i nie pozostawia wątpliwości, że okazy zgromadzone w lokalnym muzeum są szczątkowe. Przyjedź i przekonaj się sam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>