20 października 2016

Krajobraz w Zwardoniu

Zwardoń to mała miejscowość górska położona na samej granicy Polski ze Słowacją. Jej głównym atutem jest lokalizacja – znajduje się około 25 kilometrów od Bielska Białej, bliżej jest stąd do Wisły i Szczyrku. Niedaleko jest do Zakopanego, jak i do Słowacji, do której dojedziemy w półtorej godziny. Miejscowość idealnie sprawdzi się na dalsze i bliższe wypady.

Największą atrakcją jest Beskid Śląski i Beskid Żywiecki – to okolica przede wszystkim dla aktywnych. W Szczyrku natomiast znajduje się Centralny Ośrodek Sportu – najlepiej wyposażonych obiektów w Polsce. Jest ośrodkiem olimpijskim – służy przygotowaniom do najważniejszych imprez dla reprezentantów kraju. Jest znakomicie wyposażony, posiada wiele najnowocześniejszych obiektów i tras narciarskich, z czego wiele ma homologację FIS czyli międzynarodowej federacji narciarskiej. Oznacza to, że mogłyby odbywać się w nim najważniejsze zawody z rangi Pucharu Świata a nawet – jeśli Zakopane otrzymałoby organizację zimowych Igrzysk Olimpijskich, to Szczyrk i Wisła byłyby wykorzystane.

Pomimo tego, że jest to ośrodek olimpijski – każdy turysta czy chętny sportowiec, może skorzystać z większości sprzętów i tras. Dla otwartego użytku zamknięte są jedynie skocznie narciarskie, ponieważ bez odpowiedniego przygotowania mogłoby się to skończyć tragicznie.

Jedną z większych atrakcji w całej okolicy stanowi tor saneczkowy na górze Żar – otwarty jest przez cały rok. Okolica Zwardonia jest bardzo bogata w atrakcje a dzięki również znakomitej lokalizacji na samej granicy Polski i Słowacji można wybrać się na wycieczkę krajoznawczą.

Bardzo ważnym punktem wyjazdowym jest nocleg. Zwardoń posiada dużo ładnych, słonecznych i widokowych pokoi w klimatycznym domku, ośrodku wypoczynkowym czy hotelu. Warto wcześniej wybrać miejsce dla siebie, by cieszyć się z dogodnych warunków.

Jest co zwiedzać – choćby Żylinę, którą od Zwardonia dzieli około 20 kilometrów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>