31 stycznia 2017

Koszalin – nowoczesne miasto studenckie

Koszalin to jedno z najważniejszych miast północnej części Polski. Jest centrum kulturalnym Pomorza Środkowego i drugim co do wielkości miastem województwa zachodniopomorskiego. W bliskiej okolicy Koszalina znajduje się Białogard – niespełna trzydziestotysięczne miasto, będące niewielkim ośrodkiem przemysłu elektronicznego oraz Darłowo z pięknymi i wartościowymi zabytkami, jak na przykład gotycki Zamek Książąt Pomorskich.

Sam Koszalin może pochwalić się nie tylko rozmaitymi atrakcjami turystycznymi, świetnie zorganizowanymi wydarzeniami kulturalnymi i pięknymi zabytkami, ale także bardzo nowoczesnymi obiektami użytku publicznego, jak na przykład robiąca wielkie wrażenie nawet na lokalnej społeczności – Hala Widowiskowo-Sportowa w Koszalinie, wybudowana według najwyższych standardów, doskonale spełniająca rolę boiska, jak i sali koncertowej.  Odbywają się w niej mecze miejscowego klubu AZS Koszalin oraz duże wydarzenia muzyczne.

Do ciekawszych koszalińskich zabytków, bezsprzecznie należy wybudowany w 1300 roku kościół zamkowy, który w dziewiętnastym wieku przeszedł generalny remont i do dzisiaj pełni funkcje sakralne Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosłanego. Niebywałą atrakcją jest także tak zwany "Domek Kata", będący kamienicą gotycką z piętnastego wieku. Kamienicę rzeczywiście od początku zamieszkiwał kat, który zajmował ją aż do lat trzydziestych dwudziestego wieku. Egzekucji dokonywał on na tak zwanej "Górze Wisielców" oraz na miejskim rynku, wszystkie te miejsca można bez problemu podziwiać do dnia dzisiejszego. Koszalin jest miastem bardzo bogatym historycznie jak i kulturalnie.

Nie można zapomnieć, iż Koszalin jest też ważnym ośrodkiem edukacyjnym i miastem uniwersyteckim. W Koszalinie znajduje się bardzo prestiżowa i ciesząca się dużą popularnością Politechnika Koszalińska, w której zdobywają wykształcenie studenci przyjeżdżający do miasta z całej Polski. W Koszalinie mieszczą się także takie uczelnie, jak: Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna, Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych, Filia Gdańskiej Wyższej Szkoły Humanistycznej oraz Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa.

Koszalin to miasto posiadające barwną historię, masę zabytków, wiele ciekawych atrakcji, nowoczesne obiekty użytku publicznego i liczne placówki kulturalne. Koszalin to jedno z najciekawszych polskich miast, warto je odwiedzić, a najlepiej zostać w nim na trochę dłużej, aby móc zapoznać się z nim trochę bliżej. Koszalin posiada szeroką bazę noclegową – meteor-turystyka.pl, zawierającą wiele hoteli, moteli, pensjonatów i domów wypoczynkowych. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>