29 stycznia 2017

Charakterystyka Międzybrodzia Żywieckiego

Piękne Jezioro Międzybrodzkie jest idealnym miejscem na weekendowy wypoczynek dla mieszkańców Śląska. Latem jest zapełnione amatorami sportów wodnych. Jak okiem sięgnąć wszędzie widać tylko żaglówki. Trudno uwierzyć, że jeszcze 40 lat temu nie istniało. Jest to zbiornik wytworzony sztucznie przez człowieka. Od większego Jeziora Żywieckiego dzieli je zapora w Tresnej. Teren niegdyś głównie o charakterze rolniczym, dzisiaj zmienia się na prężnie rozwijający się kurort wypoczynkowy w Beskidzie Małym. Miejscowość jest niewielka jednak jej baza noclegowa nie pozostawia zbyt wiele do życzenia. Domki letniskowe, pensjonaty, wille, kwatery prywatne – wszystko to znajdziecie właśnie tutaj w Międzybrodziu Żywieckim (portal Meteor).

Miejscowość jest bardzo dobrze zagospodarowana pod względem turystycznym. Nie brak tu lokali usługowych stworzonych specjalnie z myślą o turystach. Na miejscu funkcjonują liczne lokale gastronomiczne oraz wypożyczalnie sprzętu sportowego. Najważniejszym punktem miejscowości jest Góra Żar. To właśnie w niej znajduje się część elektrowni wodnej. Można się do niej dostać bezpośrednio za pomocą kolejki. Zimą najczęściej korzystają z niej narciarze, którzy chcą dostać się na szczyt góry. Jest ona bowiem wspaniałym miejscem do uprawiania narciarstwa. To nie wszystko. U jej podnóża funkcjonuje lotnisko, a przy lotnisku szkoła szybowców.

Międzybrodzie Żywieckie jest przede wszystkim doskonałą bazą wypadową do pieszych wędrówek po przepięknej okolicy. Wśród szlaków wartych polecenia wymienić możemy chociażby ten prowadzący z Międzybrodzia przez przełęcz Ispenicką. Długość trasy wynosi 3 kilometry. Dla bardziej wymagających piechurów lepszym wyborem byłby szlak prowadzący z Międzybrodzia do schroniska PTTK na Magurce Wilkowickiej. Na terenie miejscowości nie sposób się nudzić. Wszystko za sprawą doskonale rozwiniętego zaplecza turystycznego. Odwiedzający w niepogodę mogą korzystać z uroków basenu, kortu tenisowego, boiska typu Orlik czy hali sportowej. Zlokalizowana nad jeziorem przystań wodna, daje szansę na cumowanie statków, żaglówek. Nie brak również w okresie turystycznym ważnych imprez i wydarzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>